Мисия за по-зелено бъдеще

С голяма гордост и вълнение споделяме, че учениците от 3.Б клас успешно приключиха участието си в международния eTwinning проект „AL GREEN GEN: A Sustainable Future“ („АЛ ГРИЙН ДЖЕН: Устойчиво бъдеще“).
В това вълнуващо дигитално приключение те работиха в екип с 17 партньори от общо 7 държави: България, Турция, Румъния, Италия, Полша, Гърция и Албания.
Какви бяха основните цели на проекта?
През изминалите месеци децата се превърнаха в истински пазители на природата и развиха важни умения за бъдещето:
Научиха колко е важно рециклирането и как правилно да събират отпадъците си.
Повишиха информираността си относно опазването на водата и енергията, както и за воденето на устойчив начин на живот.
Запознаха се с различни AI (изкуствен интелект) инструменти и научиха как да ги използват отговорно и в полза на околната среда.
Проектът успешно съчета екологичното образование с иновативни дигитални технологии, превръщайки учебния процес в интересен и интерактивен.
Подобриха уменията си за междукултурна комуникация и усетиха духа на европейското партньорство.
Една от най-важните мисии на проекта беше да разпространи посланието за зелено бъдеще отвъд училището, като повиши екологичната информираност не само сред учениците, но и сред техните семейства и цялото общество.
Поздравления за нашите малки еколози, за техния труд, креативност и за това, че дават пример как заедно можем да изградим едно по-чисто и устойчиво бъдеще!

Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *