Малки природозащитници с големи идеи

   На 27 май в класната стая на 2.В клас, с преподавател Красимира Хинева, се проведе урок по екология. Това бе съвместна инициатива с Младежки център – Добрич. Гюкче Якубова и Ерхан Сали представиха по вълнуващ и достъпен за децата начин важния проблем за опазването на околната среда, екологичните заплахи пред нашата планета и начините, по които децата могат да изградят умения и знания, свързани с тази тема.
   Учениците ентусиазирано се включиха в практическите занимания. Те изразиха личната си позиция и разказаха как се грижат за своята класна стая. Голям интерес предизвикаха различните екологични ситуации, в които децата се включваха и споделяха своето мнение.
   Гостите останаха впечатлени от знанията, активността и отговорното отношение на децата към природата. А малките ученици благодариха за чудесното преживяване, в което бяха поведени с много внимание, грижа и вдъхновение. Урокът премина с много усмивки, емоции и желание заедно да направим света по-чист и по-красив.

Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *