Ден на четенето в Иновативно средно училище „Димитър Талев“

На 21 ноември 2025г. учениците отбелязаха Деня на четенето с вдъхновяващи инициативи, посветени на силата на словото и магията на книгите.
В 5.А и 5.В клас учениците представиха своите любими книги, споделиха защо са ги избрали и какви послания са открили сред страниците им. Те доказаха, че четенето не е просто задължение, а пътешествие към нови светове и мечти.
В 5.Б клас инициативата „Родители четат на деца“ превърна класната стая в уютно читателско кътче, където думите оживяха. Сърдечната среща между поколенията напомни, че любовта към книгата започва от семейството.
Учениците от 6. клас имаха удоволствието да посрещнат представители на Регионална библиотека „Дора Габе“ – гр. Добрич, които прочетоха на децата вълнуващи откъси от любими произведения и споделиха колко важно е да се чете всеки ден.
Седмокласниците посетиха Дом-паметника „Йордан Йовков“ в гр. Добрич, където се докоснаха до духовното наследство на един от най-големите майстори на българската дума.
В 10.А клас Денят на четенето премина под надслов „В света на българската литература“. Гимназистите представиха своите любими български автори и прочетоха откъси от техни произведения, споделяйки какви уроци и вдъхновение черпят от тяхното творчество.
Денят завърши с усмивки, вдъхновение и увереност, че четенето е ключът към знанието, мечтите и духовното богатство.