ТЕЛЕФОНЪТ – СУПЕРСИЛА ИЛИ КАПАН?

   Учениците от 5.В клас се превърнаха в изследователи в един по-различен урок по човекът и природата и информационни технологии!
   Потърсиха баланса между технологиите и здравето:
   Screen Time тест – Свериха представите си с реалността: колко време всъщност ни „краде“ екранът?
   Допаминовата клопка – Разбраха защо е толкова трудно да спрем след „само още едно видео“.
   Ефектът „тежка раница“ – Видяха как наведената към телефона глава натоварва тялото.
   Мисия „Здрав сън“ – Научиха как синята светлина заблуждава мозъка и как могат да си върнат енергията.
   Финалът – В реално време, чрез Padlet⁠, учениците създадоха своя „Златен кодекс“. Вече знаят как да използват телефона като суперсила, без да попадат в капана му!

Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *