СУ „Димитър Талев“ на Първа национална конференция по медицинска речева патология

На 09.05.2026г. представители на СУ „Димитър Талев“ взеха участие в Първа национална конференция по Медицинска речева и езикова патология с международно участие в Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“, организирана от Българско дружество на МРЕП. В рамките на конференцията бяха представени основни доклади и практически уъркшопи, посветени на обхвата на медицинската и речева патология, неврологично-базирани комуникативни нарушения, гласови и моторно-речеви нарушения и когнитивно-комуникативна диагностика (SCCAN) и др.

Related Post
Успех на Общинските ученически игри
С гордост и удовлетворение споделяме, че ученици от Иновативно средно училище „Димитър Талев“ бяха [...]
Пет блестящи победи за Талевци на VIII Областен научен конкурс „Науката на живо“!
Учениците на Иновативно средно училище „Димитър Талев“ завоюваха 5 от общо 12 отличия в [...]
„Посланици на здравето“
На 17 октомври 2025 г. учениците от 8.А клас се включиха в инициативата на Лайънс [...]