ПРОЕКТИ ДО 2024

  1. Проект: “Учители в крак със съвременните ученици”  –  2022
    Целта на проекта
    е да повиши професионалната квалификация на учителите, като им предостави нови умения за използване на съвременни технологии, геймификация и аудиовизуални ресурси в обучението. Това ще помогне за създаването на по-интересен и ефективен учебен процес, съобразен с нуждите на съвременните ученици, и ще доближи образованието до европейските стандарти.
    Партньор: Europass Teacher Academy

  2. Проект: “Program yourself in logic – Програмирай себе си в Логиката”  – 2020/2023
    Основната цел на проекта е да подобри обучението по природни науки в практическото приложение на знанията в ежедневието, да се усвоят нови методи на преподаване по предметите и да се обмени опит в тази област с партньори от други страни. Приоритет на проекта са научно технологичното инженерство и математика.
    Партньори: Полша, Румъния

  3. Проект: “BUILDING REAL AND VIRTUAL BRIDGES – ИЗГРАЖДАНЕ НА ИСТИНСКИ И ВИРТУАЛНИ МОСТОВЕ”  – 2020/2023
    Целта на проекта е да създаде връзка между различни групи от различни страни в реалния и виртуалния свят, като насърчи ефективна комуникация, толерантност и сътрудничество. Проектът се стреми към приобщаване чрез правилно използване на технологии, разглеждане на проблеми като стереотипи, тормоз и кибертормоз, и изграждане на умения за преодоляване на конфликти и позитивно взаимодействие
    Партньори:
    Португалия, Турция

  4. Проект: “FUTURE PRESS – ONLINE NEWSPAPER AND RADIO”  – 2019/2022
    Целта на проекта
    е да развие ключови умения у учениците чрез създаване на онлайн вестник и радио, интегрирайки технологии и медии в обучението. Това включва владеене на езици, дигитални и екипни умения, както и осъзнаване на значението на медиите. Проектът насърчава международно сътрудничество и подготовка за успешна реализация в глобализирания свят.
    Партньори:
    Гърция, Италия

  5. Проект: “E-teachers & e-students”  – 2019
    Основна цел: Проекта е насочен към повишаване на професионалната квалификация на участниците в обученията – необходима предпоставка за осъществяване на качествен учебен процес, съизмерим с европейските образователни стандарти.
    Партньор:
    Istituto per la Formazione, l’Occupazione e la Mobilità (IFOM), Болоня – Италия

  6. Проект:  “Promoting Art – Популяризиране на изкуството” – 2017-2019
    Цел на проекта е популяризиране на изкуството, мотивиране на младите хора да използват различните изкуства като начин за себеизразяване и създаване на творческа учебна среда
    Партньори: Полша, Словакия, Латви, Естония, Португалия

  7. Проект: “MOVERE, DOCERE, DELECTARE through Reading „Учение, радост, развитие чрез четене”  – 2016/2017
    Основни цели: По време на двете години на проекта повече от 600 ученици от начален и среден курс ще участват в 20 общи, интерактивни и атрактивни дейности за четене, чрез използване на съвременни ИКТ инструменти.
    Четенето и писането на учениците ще се подобри значително като участват в написването MDD дигитален вестник на родния си език и английски език, комикс, електронна книга, написани от шестте партньора, използвайки модерни Web приложения;
    Партньори: Румъния, Португалия, Турция, Италия, Полша.

  8. Проект: “My Europe, my life, my future” – “Моята Европа, моят живот, моето бъдеще” –  2016 / 2018
    Основни цели: Основна цел на проекта е да се развиват езикови умения, информационни и ключови компетентности чрез изпълнението на дейности, свързани със спорта, музиката, кухня, история и традиции, използващи иновативни методи и компютърни технологии. Културното наследство няма да бъде целта, но ще бъде средство за постигане на целите на проекта.
    Партньори: Гърция, Португалия, Румъния, Хърватия, Полша

  9. Проект: „Games Always Make Everyone Supportive – G.A.M.E.S.” – 2014/2016
    Основни цели: Проектът е обмислен да интегрира заниманията със спорт в училище с активни спортни и туристически игри сред природата. Той цели да постави началото на промяна и подобряване на здравния статус на учениците, чрез повишаване нивото на знания за ползите от активен здравословен живот и мотивацията за активно здравословно поведение и двигателна активност.
    Партньори: Италия, Литва, Словения, Полша

  10. Проект: „Медиация на конфликта, за да се оптимизира комуникацията в образователна, социална и културна среда”  – 2013/2015
    Основни цели:
    Оптимизиране на вътрешната и междукултурна комуникация между партньорите; Обмен на добри практики за управление на конфликтите в участващите страни; Управление на комуникацията и уменията за медиация на конфликтите от участниците; Адаптиране на практиките за медиация на конфликтите към социо-културните потребности на партньорите.
    Партньори: Румъния, Словения, Турция, Испания, Италия

  11. Проект: „Мозайка от пъстри фантазии” –  2011/2013
    Основни цели: Да се търсят подходи, провокиращи креативното детско мислене, което поражда идеи и хрумвания, да се откриват пътища, отключващи въображението и фантазиите, които стимулират изграждането на художествени образи.
    Партньори: Англия, Испания, Италия, Полша, Румъния, Турция

  12. Проект „ … и всички ние заживяхме щастливо” –  2009/2011
    Oсновни цели: Съвместни дейности между детски градини и начални училища, при които всички партньори избират типична народна приказка, характерна за своята страна, драматизират я и правят видеозаписи; изработват кукла, характерна за държавата; изготвят дипляна с пословици и поговорки на английси език и на родния си език; правят изложба от рисунки по приказките; изработват методика за работа с фолклорни приказки.
    Партньори: Турция, Уелс, Франция, Шотландия

  13. Проект „Мост към професионалния живот” –  2008/2010
    Основни цели: Получаване на полезна информация и съвети, за да могат младите хора да се ориентират в множеството от предложения при търсене на работа след завършване на средно образование.
    Партньори:
    Полша, Словения, Унгария, Франция, Чехия
  14. Проект „Европейско образование и информационно – комуникативни технологии” –  2008/2010
    Основни цели: Подобряване качеството на преподаване в училище чрез използване на възможностите на компютърните програми и интернет.
    Партньори: Гърция, Испания, Италия, Литва, Словакия, Турция, Унгария, Чехия

  15. Проект „BULHUN-Докосване до две култури” – 2008/2010
    Основни цели: Осъществяване на междукултурен диалог чрез придобиване на знания за традициите, начина на живот, спецификата на българската и унгарската култура и сравняването им.
    Партньор: Унгария

  16. Проект „Два славянски езика в европейската общност”  – 2006/2007
    Основни цели: Опознаване на двата славянски езика, които не са популярни в Европа.
    Партньор:
    Чехия

  17. Проект „Училищен живот”  – 2005/2007
    Основни цели:
    Възможност за обмяна на идеи и опит между училищата парньори за извънкласните форми и дейности, в които участват учениците, с цел подобряване качеството на училищния живот и разнообразяване на начините за организиране на свободното им време.
    Партньори:
    Италия, Франция

  18. Проект „Коменски или стремеж към качество” –  2004/2007
    Основни цели: Подобряване качеството на живота в училище чрез по-пълноценно общуване. Усъвършенстване на училищната среда чрез включване на всички участници – учители, ученици, родители.
    Партньори:  Полша, Турция, Франция

  19. Проект „Сравнителен подход към две култури” – 2004/2005
    Основни цели:
    Опознаване на двата европейски езика – български и френски.
    Партньор:
    Франция

  20. Проект „Културата в младежкия живот” –  2001/2004
    Основни цели:
    Запознаване с културното наследство на страните партньори. Познания за постиженията в художественото творчество, за предпочитанията на младите хора в областта на музиката, спорта, литературата.
    Партньори:
    Естония, Италия, Финландия

  21. Проект „Нашата природна среда”  – 2001/2003
    Основни цели:
    Проучване, опознаване и промяна отношението към околната среда, в която живеем.
    Партньори:
    Испания, Литва, Румъния